Teras Su Yalıtımı

Yapıların teras kısımları yağış ve güneşten en çok etkilenen alanlardır. Teraslarda oluşabilecek su sızıntıları terasa ve binaya zarar verebileceği gibi rutubete yol açar ve kış aylarında ısınmak için daha fazla enerji tüketilmesine neden olur.
Teraslarda su izolasyonu yapılırken, yapılacak alanın yalıtıma uygun hale getirildikten sonra alternatif farklı ürünlerle su yalıtımı yapılır.Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korumak isteniyor ise UV ışınlarına uygun önleyici malzemeler kullanılarak yapıların zararlı ışınlardan korunması sağlanır.

Teras izolasyonu yapılmasının bir çok nedeni bulunur Teras gibi yerlede oluşan su kaçakları kullanıcıya maddi ve manevi anlamda zararlar vermektedir.Bunun için öncelik teras izolasyonunuzun ve süzgeç yalıtım detayınızın profosyenel ekiplerce yapılması gerekir,yapılan su izolasyonundan sonra yalıtımı korumak amaçlı xps vb.malzemeler kullanılmalı ve bu sayede hem yalıtım korunmalı hemde ısı yalıtımı yapılarak alt tarafta yoğuşmanında önüne geçilmelidir .İzolasyon detayınız çözüldükten sora gezilebir yada gezilemeyen teras yalıtımı uygun üst detaylar yapılarak Teras izolasyonunuz yapılması gerekmektedir.

TERAS İZOLASYONU UYGULAMA YÖNTEMLERİ

BİTÜM MEMBRAN
BİTÜM POLİÜRETAN
POLİÜRETAN
PVC MEMBRAN
POLİÜREA